INOFOLIC

Doplněk stravy pro ženy s BMI do 25 snažící se o přirozené početí nebo podstupující metody asistované reprodukce

Doplněk stravy pro ženy snažící se otěhotnět.

Doplněk stravy Inofolic je určen pro ženy snažící se o početí dítěte, ať již přirozenou cestou nebo podstupující metody asistované reprodukce.

Inofolic vhodný v případě zvýšené potřeby myo-inositolu a kyseliny listové nebo v případě jejich nedostatku v organismu. To platí také pro ženy, které užívaly antikoncepci a po jejím vysazení chtějí své tělo co nejrychleji připravit na plánované těhotenství.

Jednoduché podávání

a) Sklenici naplňte vodou.

b) Otevřete sáček a jeho obsah nasypte do sklenice.

c) Míchejte, dokud se prášek úplně nerozpustí.

d) Celý obsah sklenice vypijte.

e) Pokud Vám lékař doporučil dávkování, dodržujte ho. 

Alergie

Není známa jakákoliv alergická reakce na složky obsažené v přípravku INOFOLIC. Přípravek můžete kombinovat s jinými přípravky (doplňky stravy nebo léčivými přípravky).

Balení obsahuje 20 sáčků.

Složení

Každý sáček přípravku Inofolic obsahuje 2 g myo-inositolu a 200 μg kyseliny listové. Inofolic je dostupný ve formě bílého prášku.

Balení obsahuje 20 sáčků.

Obsah vitaminů a minerálních látek

Složka V 1 dávce %RHP*
Inositol 2 g není stanovena
Kyselina listová 200 µg 100 %

*Referenční výživová hodnota (NRV = Nutrient Reference Value)

Doporučené dávkování

Doporučená denní dávka 1 sáček 2x denně ráno a večer (celkem 4 g myo-inositolu denně). Optimální doba podávání je alespoň 2-3 měsíce. Doplněk stravy se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Dbejte na vyváženou stravu a zdravý životní styl.

Užívání je možné zahájit jakýkoliv den menstruačního cyklu. V případě otěhotnění není nutné užívání Inofolicu přerušit a je možné v užívání dále pokračovat i po celou dobu těhotenství – o vhodnosti a přínosech se v případě těhotenství nejlépe poraďte s Vaším ošetřujícím gynekologem.

Po vysazení antikoncepce za účelem otěhotnění je vhodné s užíváním Inofolicu začít ihned.

Inofolic mohou užívat také ženy, které podstupují metody asistované reprodukce, a to jako doplněk spolu s léky předepsanými ošetřujícím lékařem v CAR. V případě jakýchkoli pochybností se o vhodnosti užívání Inofolicu se poraďte s Vaším gynekologem nebo ošetřujícím lékařem v Centru asistované reprodukce.

Doplněk stravy Inofolic se skládá z myo-inositolu a kyseliny listové.

 

Myo-inositol

Myo-inositol je vitamin ze skupiny B, který se přirozeně vyskytuje v lidském těle. Inositol je součástí buněčných membrán a podílí se na výměně informací mezi buňkami. Hraje důležitou roli v procesu dozrávání ženských i mužských zárodečných buněk.

Kyselina listová

Kyselina listová je ve vodě rozpustný vitamín patřící do skupiny B vitamínu. Přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství, k normální krvetvorbě a podílí se na procesu dělení buněk.

BMI Kalkulačka –Zvolte ten správný Inofolic
vhodný právě pro vaše tělo