INOFOLIC COMBI

Doplněk stravy pro ženy s BMI od 25 s obsahem myo-inositolu a kyseliny listové, která přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství

Inofolic Combi je doplněk stravy obsahující kombinaci myo-inositolu, D-chiro-inositolu a kyseliny listové. Je důležitý zejména v období zvýšené potřeby těchto látek a též pro specifické skupiny žen, např. ženy s nadváhou (BMI > 25), obezitou nebo metabolickým syndromem. Také ho mohou užívat ženy, které po vysazení antikoncepce chtějí své tělo co nejrychleji připravit na plánované těhotenství. Forma měkkých gelových kapslí zabezpečuje optimální dostupnost a vstřebatelnost všech složek přípravku.

Inositol je vitamín skupiny B, který se přirozeně vyskytuje v lidském těle převážně ve formě myo-inositolu, a který je součástí buněčných membrán. D-chiro-inositol vzniká přeměnou z myo-inositolu a vstupuje do specifických buněčných procesů. Kyselina listová přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství a sehrává úlohu v procesu dělení buněk.

Složení

Jedna kapsle obsahuje 550 mg myo-inositolu, 13,8 mg D-chiro-inositolu a 200 µg kyseliny listové. INOFOLIC Combi je dostupný ve formě měkkých gelových kapslí, které zabezpečují optimální množství D-chiro-inositolu v poměru 40:1 (myo-inositol : D-chiro-inositol). Tento specifický poměr se přirozeně vyskytuje v lidské plazmě.

Obsah balení

Balení obsahuje 60 kapslí.

Obsah vitaminů a minerálních látek

Složka V denní dávce 2 kapsle %RVH* (2 kapsle)
Myo-Inositol 1100 mg není stanovena
D-Chiro-Inositol 27,6 mg není stanovena
Kyselina listová 400 µg 200 %

*Referenční hodnota příjmu

Doporučené dávkování

Doporučená denní dávka jsou 2 kapsle (1100 mg myo-inositolu, 27,6 mg D-chiro-inositolu a 400 µg kyseliny listové). Nepřekračujte denní doporučené dávkování. Doplňky stravy nejsou náhradou pestré stravy. Dbejte na vyváženou pestrou stravu a zdravý životní styl.

Užívání je možné zahájit jakýkoliv den menstruačního cyklu. V případě otěhotnění není nutné užívání Inofolicu Combi přerušit a je možné v užívání dále pokračovat i po celou dobu těhotenství – o vhodnosti a přínosech se v případě těhotenství nejlépe poraďte s Vaším ošetřujícím gynekologem.

Po vysazení antikoncepce za účelem otěhotnění je vhodné s užíváním Inofolicu Combi začít ihned.

Co obsahuje Inofolic Combi

Inofolic Combi obsahuje myo-inositol, D-chiro-inositol a kyselinu listovou.

Myo-inositol a D-chiro-inositol

V lidských buňkách je nejvíce zastoupen myo-inositol a to více než 99 %, zbytek tvoří D-chiro-inositol. 

Kyselina listová

Kyselina listová je ve vodě rozpustný vitamín patřící do skupiny B vitamínů. Přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství, k normální krvetvorbě a podílí se na procesu dělení buněk.

BMI Kalkulačka –Zvolte ten správný Inofolic
vhodný právě pro vaše tělo

Inofolic®, Inofolic® Combi, výhodné balení Inofolic®, Inofolic® Premium, výhodné balení Inofolic® Premium, Inofolic® Combi Premium jsou doplňky stravy. Dbejte na vyváženou a pestrou stravu a zdravý životní styl.